Editorial 9/2003

Vážení čtenáři,

v tomto editorialu se chci zaměřit hlavně na náš časopis a námi pořádané akce a projekty. Doufám, že si většina z Vás všimla upoutávek na 1. ročník turnaje v malé kopané, který pořádáme v pátek 12. září v Kostelci nad Černými lesy. Nejde nám jen o sportovní výkony, ale i o neformální setkání lesníků a dalších lidí blízkých profesí, navázání dalších kontaktů a samozřejmě i načerpání další inspirace pro budoucí vývoj tohoto časopisu. Proto budeme velice rádi, když přijedou v pátek večer na společenský večer i Ti, kteří s fotbalem nechtějí mít nic společného.

Lesnické práci mnozí z Vás často vytýkají přílišnou "vědeckost", odtržení od reálných problémů praxe apod. I při této příležitosti Vás chceme přesvědčit, že formát našeho časopisu umožňuje vyjádřit názor opravdu všech a že jsme neustále otevření jakýmkoliv připomínkám a námětům. Zatím mám pocit, že problém je spíše v neochotě "nosit kůži na trh", což je v naší české kotlině poměrně rozšířený jev.

Jelikož se neustále potýkáme s malou odezvou na námi vyhlašované projekty a výzvy, potěšil nás velký zájem o fotbalový turnaj a v posledních týdnech před blížící se uzávěrkou i o fotografickou soutěž. Po nadějném začátku ale již nepřišel žádný dotaz do Právní poradny a Listárnu pro nedostatek příspěvků otevíráme poslední dobou jen jednou za dvě čísla Lesnické práce. Také v případě Zeleného seznamu nejsme zavaleni "smrští" Vašich adres a telefonních čísel.

Kromě nové rubriky Akcie LDP firem, kterou jsme uvedli v minulém čísle a která bude v LP dostávat pravidelný prostor, se v tomto čísle budete moci seznámit i s cenami pilařské kulatiny u společnosti Stora Enso Timber Ždírec nad Doubravou. Pokračuje tak naše snaha o zveřejňování komplexnějšího přehledu cen dříví na našem trhu. V příštím čísle se můžete těšit i na uveřejnění nasmlouvaných cen dříví v Biocelu Paskov.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Lesnická práce od roku 1922 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.