Rarita roku 2009 – I. kolo

Redakce

V květnu se rozběhl III. ročník oblíbené soutěže Rarita roku o nejzajímavější abnormální srnčí trofej pořádané redakcí Světa myslivosti. V I. kole se střetlo 15 trofejí – 13 z českých honiteb a dvě ze Slovenska. Naši čtenáři budou moci také letos obdivovat desítku nejlepších trofejí z každého kola a na konci soutěže samozřejmě i finalové trofeje.

VÝSLEDKY PRVNÍHO KOLA
V první desítce I. soutěžního kola se objevily hned tři trofeje ze severu Čech, přičemž jedna z nich stanula na stupni nejvyšším. Trofej srnce, jenž byl uloven v honitbě Chabařovické jezero Václavem Šuterou ml. z Ústí nad Labem, získala od odborné poroty 52 bodů, což jí zajistilo první místo. Tato trofej postupuje do Velkého finále. Se ztrátou dvou bodů skončila na „stříbrné“ příčce trofej Karla Horčičky z Chrastu u Chrudimi. Třetí místo obsadila se ziskem 48 bodů trofej silného nerovného šesteráka s abnormální levou lodyhou (119,95 b. CIC). Jde o jednu z trofejí ze Slovenska. Srnce ulovil Ľ. Mikula z Budče.
Lovec vítězné trofeje získává cenu redakce – knihu Abnormální parůžky. Majitelům trofejí, které se umístily v první desítce, bude zaslán pamětní certifikát o účasti jejich trofeje v soutěži.

VÍTĚZNÁ TROFEJ ČTENÁŘŮ ZA MĚSÍC KVĚTEN
V případě hlasování čtenářů si pořadí na prvních dvou místech pouze „prohodily“ trofeje nejlépe hodnocené porotou. Nejvíce došlých SMS obdržela trofej Karla Horčičky (38 % hlasů) a postupuje do Velkého finále. Druhá skončila trofej Václava Šutery ml. (28 %), třetí místo náleží stejně jako v případě hlasování poroty trofeji Ľ. Mikuly (16 %).
Z hlasujících čtenářů byli vylosováni a ceny obdrží: R. Sládek (kniha Lovecká kronika), M. Bratský (kniha Život s jeleny) a J. Pastyřík (kšiltovka Světa myslivosti).

UZÁVĚRKA DALŠÍHO KOLA JE ZA DVEŘMI!
Pokud chcete svoji raritní trofej přihlásit do soutěže, neváhejte a pošlete nám fotografii. Pokud chcete přihlásit trofejí více (např. do různých kol), můžete to udělat rovnou. Uzávěrka červencového kola je již 5. června 2009!

Sledujte soutěž na www.svetmyslivosti.cz!

CENY VĚNOVANÉ HLAVNÍMI PARTNERY
1. cena – pro absolutního vítěze soutěže Rarita roku 2009: lov kamzíka v Rakousku v r. 2010 – věnovala firma Swarovski Optik
2. cena – pro soutěžícího na druhém místě: lov srnce II. nebo III. věkové třídy v honitbě Ralsko v r. 2010 – věnovaly Vojenské lesy a statky ČR, s. p.
3. cena – pro soutěžícího na třetím místě: lovecký nůž – věnovala firma Mikov, s. r. o.

Uzávěrky pro zasílání trofejí do jednotlivých kol:
2. kolo – zasílejte do 5. 6. 2009 (fotografie deseti nejlepších trofejí budou zveřejněny ve Světě myslivosti č. 7/2009)
3. kolo – zasílejte do 3. 7. 2009 (Svět myslivosti č. 8/2009)
4. kolo – zasílejte do 7. 8. 2009 (Svět myslivosti č. 9/2009)
5. kolo – zasílejte do 4. 9. 2009 (Svět myslivosti č. 10/2009)
6. kolo – zasílejte do 2. 10. 2009 (Svět myslivosti č. 11/2009)


Svět myslivosti na Facebooku