Alpští brakýři jezevčíkovití podruhé ve Vrbovně

 

{mosimage}

00PES

Alpští brakýři jezevčíkovití podruhé ve Vrbovně

Petra Červinková, ČKCHABJ

Ve dnech 6. - 7. prosince loňského roku se v honitbě Vrbovna společnosti Uniles, a. s., Rumburk uskutečnily klubové zkoušky honičů pořádané Českým klubem chovatelů alpského brakýře jezevčíkovitého (ČKCHABJ) ve spolupráci s OMS ČMMJ Děčín, společností Uniles a Střední lesnickou školou Šluknov. Sešli jsme se, a nutno podotknout, že velice rádi, již druhým rokem na stejném místě.

Původně bylo přihlášeno deset psů, ale jak to již bývá, dostavilo se jich o něco méně, konkrétně sedm. Zkoušky měly mezinárodní charakter, neboť se jich zúčastnil jeden pes z Polska (Ergo Conductus vedený Danielem Szóstkou) a fena vedená německým vůdcem (Fany Vicomělský dvůr vůdce Albina Jokiela). Mezinárodní byl rovněž sbor rozhodčích, jehož členy byli kromě našich zástupců i polský rozhodčí Józef Glownik a jeho německý kolega a současně předseda Německého klubu alpského brakýře jezevčíkovitého Hubert Kelle. Tato spolupráce našeho klubu se zahraničními kluby chovatelů alpských brakýřů jezevčíkovitých je velmi vítaná. Nejen díky loveckým vlastnostem dobře využitelným v dnešní době vysokých stavů černé zvěře nachází toto plemeno stále větší uplatnění.

V perfektně zazvěřené honitbě měli všichni psi dobré podmínky a šance prokázat práci, která se od nich podle zkušebního řádu požaduje. Na zkouškách nakonec zvítězil se ziskem 193 bodů domácí zástupce Pepin z Hakamilu vedený Josefem Jonem.

ČKCHABJ tímto děkuje všem sponzorů a spoluorganizátorům za pomoc při uspořádání zkoušek.

Svět myslivosti na Facebooku