Španělské lovecké webové stránky

 

{mosimage}

00INT

Španělské lovecké webové stránky

Ing. Jaroslav Šarman

Díky možnosti strávit několik měsíců na různých místech Španělského království jsem měl příležitost seznámit se také s internetovými stránkami Španělské královské lovecké federace www.fedecaza.com.

Mohlo by se zdát, že lovecké stránky vzdáleného jihoevropského státu pro nás nemohou být zdrojem inspirace. Opak je pravdou. Tyto webové stránky jsou koncipovány jako komplexní informační zdroj pro zájemce o lov i pro ty, které zajímá ochrana přírody a zvěř ve Španělsku.

Prostřednictvím stránek se můžete informovat o možnostech lovu v jednotlivých oblastech Španělska, pojistit se pro loveckou výpravu, seznámit se s druhy zvěře, jež bude lovit, koupit si zbraň, loveckého psa či jiné potřebné vybavení, získat informace o cestě, kterou musíte absolvovat. Po lovu pak následně přímo na těchto stránkách ulovenou trofej obodujete. Pokud nechcete lovit, ale zajímá vás třeba lovecká střelba, můžete se informovat o soutěžích, které se konají v příslušnou dobu. Stránky nezapomínají také na zájemce o lov lukem a okrajově se věnují i rybářství. Jejich součástí je rovněž oddíl zabývající se výukou zájemců o lovecké licence. Nemáte-li čas studovat veškerý tisk a vyhledávat zprávy týkající se myslivosti, najdete zde i přehled článků s danou tématikou, včetně odkazů na ně. Pro zpestření jsou stránky doplněny také hlasováním v anketách tématicky zaměřených na oblast lovu.

Myslím si, že předchozí výčet obsahu stránek ukazuje na profesionalitu, s jakou se přistupuje k jejich tvorbě. A to jsem zdaleka nepopsal všechny funkce, které jsou v nabídce. Uvedená komplexnost by mohla být vzorem i pro tvorbu mnohých našich webových prezentací.

Svět myslivosti na Facebooku