Slovensko: čekání na nový zákon o myslivosti

 

{mosimage}

00ROZH

Slovensko: čekání na nový zákon o myslivosti

Ing. David Vaca, Ph.D.

Myslivost v Čechách a na Slovensku byla po dlouhou v těsném spojení vyplývajícím ze společného soužití v jednom státu. I po r. 1992, kdy došlo k rozdělení federativní republiky na dva samostatné státy, zůstalo českým a slovenským myslivcům mnoho společného, včetně některých problémů, jimž musí čelit.
Mezi ty patří kromě jiného absolvování procesu tvorby nové myslivecké legislativy. To, co jsme zažívali před několika lety my, čeští myslivci, trápí v současnosti naše slovenské kolegy. Na stole leží návrh nového mysliveckého zákona, nad kterým se rozbíhá složitá diskuse. O rozhovor na toto jsme požádali ing. Marcela Lehockého z odboru myslivosti a rybářství Lesů Slovenské republiky. s. p.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku