Archiv časopisu Svět myslivosti

Svět myslivosti č. 09/04

Lov exotické zvěře v západní Africe II.

 

{mosimage}

00ZAHR

Lov exotické zvěře v západní Africe II.

Jiří Kern

V srpnovém čísle Světa myslivosti jsem v článku Lovy exotické zvěře v západní Africe I. seznámil čtenáře s obecnými podmínkami a loveckými možnostmi v této části "černého kontinentu".
Na konkrétní informace ze státu Burkina Faso naváži v tomto pokračování popisem loveckých možností ve státech Benin, Kamerun a Středoafrická republika. Protože obecné podmínky uvedené v předchozím článku platí v podstatě ve všech zmíněných státech, zaměřím se nyní již pouze na odlišnosti, které se neshodují s uvedenými údaji o lovu v Burkině Faso.

Los evropský v našich honitbách

 

{mosimage}

00HON

Los evropský v našich honitbách

Karel Hutr

Ještě před asi padesáti lety u nás nebylo možné potkat losa evropského. K jeho vyhubení došlo pravděpodobně v průběhu 12. až 15. století. Novodobé dějiny výskytu losů na našem území se začaly psát v 50. letech minulého století, kdy do Čech a později na Moravu a Slezsko začali pronikat losi migrující ze sousedního Polska.

XXI. ročník Memoriálu Jindřicha Steinitze

 

{mosimage}

00PES

XXI. ročník Memoriálu Jindřicha Steinitze

František Mazura

Východočeská pobočka Klubu chovatelů německých krátkosrstých ohařů (KCHNKO) založila v r. 1975 mezinárodní soutěž "O pohár dr. ing. Jindřicha Steinitze" k uctění památky člověka, který se nebývalou měrou zasloužil o zkvalitnění chovu německého krátkosrstého ohaře.
Tato soutěž postupně získala velkou popularitu nejen u nás, ale i v zahraničí. V r. 1996 byl změněn její název na Memoriál Jindřicha Stenitze (MJS). Letos se ve dnech 7. - 8. srpna konal již XXI. ročník soutěže.

Klubové podzimní a barvářské zkoušky slídičů a retrievrů a I. ročník soutěže O pohár Světa myslivost

 

{mosimage}

00PES

Klubové podzimní a barvářské zkoušky slídičů a retrievrů a I. ročník soutěže O pohár Světa myslivosti

Ing. Jan Horyna

Ve dnech 7. - 8. srpna t. r. uspořádal Okresní myslivecký spolek ČMMJ Kutná Hora ve spolupráci s Klubem chovatelů loveckých slídičů (KCHLS) v honitbě MS Roháč Malešov klubové podzimní zkoušky a klubové barvářské zkoušky slídičů a retrievrů, jejichž výsledky se započítávaly do soutěže "O pohár Světa myslivosti". Soutěž byla vypsána pro všechna plemena psů, která KCHLS zastřešuje.

VI. samostatná klubová výstava Klubu dlouhosrstých ohařů

 

{mosimage}

00PES

VI. samostatná klubová výstava Klubu dlouhosrstých ohařů

Ing. Lenka Fialová

Klub chovatelů dlouhosrstých ohařů (KDO) uspořádal 5. června t. r. již VI. samostatnou klubovou výstavu. Tradičním místem jejího konání byl krásný areál zahradní restaurace "Na tý louce zelený" v Praze - Kunraticích.

Internetové stránky Českomoravské kynologické jednoty (www.cmkj.info)

 

{mosimage}

00INT

Internetové stránky Českomoravské kynologické jednoty (www.cmkj.info)

Ing. Ondřej Kozub

Většina začínajících, ale často i dlouholetých kynologů si klade otázky typu: “Jaká jsou pravidla udělování titulu?”, “Co obsahuje Chovatelský a zápisní řád Českomoravské kynologické jednoty?” apod. Na tyto a mnoho dalších dotazů lze najít odpovědi na internetových stránkách Českomoravské kynologické jednoty (ČMKJ, www.cmkj.info).

Zámek Tambach - brána do přírody (Jagd- und Fischereimuseum Schloss Tambach - Das Tor zum Natur)

 

{mosimage}

00VYLE

Zámek Tambach - brána do přírody (Jagd- und Fischereimuseum Schloss Tambach - Das Tor zum Natur)

Ing. Ján Mercel

S několika kolegy jsme se rozhodli navštívit německý barokní zámek Tambach s největším zooparkem severního Bavorska a muzeem, které je pobočkou mnichovského muzea myslivosti a rybářství (Svět myslivosti č. 5/2004). Cestovali jsme autem z Bratislavy přes Rakousko směrem na Norimberk a pokračovali přes Kulmbach a Coburg malebnou kopcovitou krajinou na jižní straně pohoří Durynský les.

Žehrov - obora v ráji

 

{mosimage}

00OBOR

Žehrov - obora v ráji

Ing. Jan Klíma

V mnoha pojednáních o oborách se dočteme o jejich zakládání zástupci různých šlechtických rodů. Nejinak je tomu i v případě obory vzniklé v 30. letech 19. století ve skalách Českého ráje mezi obcemi Žehrov, Srbsko a Zakopaná. Dnešní oboru s chovem mufloní a daňčí zvěře založili pro svou potěchu a reprezentaci páni Rohanové z nedalekého Sychrova.

ZE ZAHRANIČÍ

 

{mosimage}

00ZAHR

ZE ZAHRANIČÍ

FRANCIE: PROBLÉMY S VLKY VEDLY K POVOLENÍ REGULOVANÉHO ODSTŘELU
Od 19. července až do konce letošního roku je ve třech francouzských alpských správních celcích (Alpes-Maritimes, Hautes-Alpes a Alpes-de-Haute-Provence) povolen odstřel vlků, maximálně však čtyř kusů. Rozhodnutí má podle francouzského ministra životního prostředí Serge Lepeltiera napomoci chránit stáda ovcí, která jsou pod neustálým tlakem predátorů. Odstřel čtyř vlků podle něho neohrozí přežití druhu v Alpách. S rozhodnutím, které vynesl správní soud v Nice, nesouhlasí Asociace pro ochranu divokých zvířat, jež hned 20. července podala odvolání. To by mělo vést ke zrušení rozhodnutí. Odstřel vlků je podle ASPAT trestným činem. 

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku