Mistrovství Evropy v univerzálním trapu, Sicílie

 

{mosimage}

00STR

Mistrovství Evropy v univerzálním trapu, Sicílie

Karel Pučálka, člen komise UT FITASC

V loňském roce se na střelnici Mazara del Vallo na Sicílii poprvé konalo finále Světového poháru v univerzálním trapu (UT). I přes náročnou přípravu se soutěž neobešla bez problémů, hlavně technických. Přesto komise FITASC a výbor FITAV rozhodly uspořádat letošní mistrovství Evropy v tomto střeleckém stánku. Závod se uskutečnil ve dnech 3. - 5. června t. r.

Střelnice Mazara del Vallo byla vybudována v 70. letech 20. století a koncem 80. let prošla postupnou modernizací. V současnosti je vybavena osmi kombinovanými střelišti pro skeet a olympijský a univerzální trap a splňuje předpoklady pro pořádání mistrovství Evropy a světa (pojme kolem 600 střelců).

Přes některé organizační a technické potíže proběhlo letošní mistrovství Evropy vcelku zdárně. Zúčastnilo se ho 300 střelců, závod byl rozdělen do tří dnů (75-75-50 terčů). Výsledky byly průměrné, patrně ovlivněné proměnlivým počasím a větrem.

Ukázala se zkušenost domácích střelců - absolutním vítězem se stal Ital A. Avveduto s nástřelem 193 terčů.

ČR reprezentovalo sedm členů ASAT: tři senioři (J. Novák, V. Pečenka a K. Pučálka), jeden veterán (Hofman) a tři superveteráni (J. Dobeš, J. Janovský a J. Sládek). Naši střelci se umístili velmi dobře. Mezi seniory vybojoval V. Pečenka 15. místo (185 zásahů) a K. Pučálka 18. místo (184 zásahů). Opět zazářilo družstvo superveteránů, které svedlo boj s Angličany a získalo 3. místo.

ME bylo zahrnuto spolu s Grand Prix FITASC (Itálie a Portugalsko) do Evropského poháru, přičemž se sčítaly výsledky dvou závodů (400 terčů). V kategorii seniorů skončil na 5. místě K. Pučálka (181 + 184 zásahů), v kategorii superveteránů obsadil J. Janovský 3. místo (176 + 163 zásahů).

Svět myslivosti na Facebooku