Nejlepší rady pro myslivce

 

00PUBL

Nejlepší rady pro myslivce

Gert G. von Harling, Carsten Bothe: Nejlepší rady pro myslivce. V r. 2006 vydalo nakladatelství Víkend. Z německého originálu přeložila Anna Štorkánová, lektoroval Ctirad Rakušan. Rozsah 122 stran, pevná vazba, křídový papír, 137 barevných fotografií, pět kreseb. Prodejní cena 279,- Kč.

Velmi zajímavá publikace, která dosud v nabídce naší myslivecké literatury chyběla. Nabízí stručnou a srozumitelnou formou více než 200 praktických rad a tipů, jak si usnadnit

a zpříjemnit široký okruh činností, spjatých s lovem a myslivostí. Léty vyzkoušené, osvědčené triky doprovázejí výstižné fotografie. Nejobsáhlejší jsou kapitoly přinášející rady a pomůcky pro lov, zacházení se zbraní, střelivem a optikou. Opomenuto není ošetření trofejí a zvěřiny, ale také oblečení a různé části lovecké výstroje. Autoři nezapomněli ani na čtyřnohé pomocníky – lovecké psy a nezbytné společníky na čtyřech kolech – osobní automobily.

Na odborně fundovaném, bezchybném textu má zásluhu zkušený lektor. Knihu je možné vřele doporučit všem příznivcům myslivosti a pobytu v přírodě. Široká nabídka rad  bude přinejmenším inspirací k jejich vyzkoušení a ověření v praxi. 

DP

Svět myslivosti na Facebooku