Lovecké zbraně Chapuis

Stejně jako většina francouzských zbrojovek není ani firma Chapuis mezi českými střelci a myslivci příliš známá, přestože jde o jednoho z věhlasných evropských výrobců loveckých zbraní. Zbraně značky Chapuis hodnotí mnozí západní odborníci velmi kladně a staví je na kvalitativní úroveň zbraní firem zvučných jmen z Rakouska, Německa nebo Belgie. Pro kvalitu, přesnost a spolehlivost si je oblíbili také profesionální lovci a lovečtí průvodci v Africe a Severní Americe. Nabídka firmy Chapuis není příliš velká, zahrnuje několik modelů kulových kozlic a dvojáků, brokových kozlic a dvojek, jednoranných a opakovacích kulovnic, ovšem ve velmi široké škále provedení – od nejjednodušších  s jemnou standardní rytinou a pažbou z „obyčejného“ ořešáku až po náročné luxusní modely s ruční rytinou a ručně vyrobenou pažbou z nejluxusnějšího výběrového dřeva.
Spojení nejmodernějších výrobních technologií a tradičních puškařských postupů dává zbraním Chapuis jedinečný vzhled a vlastnosti. Mimořádný důraz je kladen zejména na zpracování pažeb – u většiny modelů se pažby vyrábí kompletně ručně. Samozřejmostí je i výroba pažby na míru podle požadavků zákazníka. Zdobení zbraní obstarávají přední francouzští rytci buď podle svých návrhů, nebo na základě zadání klienta. U nejluxusnějších modelů se ke zdobení používají drahé kovy. Každá zbraň tak vzniká jako jedinečný originál nemalé umělecké a sběratelské hodnoty.
Stejná péče a detailní kontrola jsou věnovány také ostatním částem zbraně – polotovary hlavní a baskulí se vyrábějí na nejmodernějších CNC strojích a ručně se lícují do konkrétních zbraní. Proto zbraně Chapuis, zejména kulové kozlice a dvojáky, vynikají přesností a dlouhou životností.
Náročné a pečlivé výrobě odpovídá i dodací lhůta, která je u zbraní Chapuis šest až deset měsíců.
Další informace o zbraních Chapuis najdete na internetových stránkách www.zalesak.org, nebo při návštěvě firmy Zálesák v Horažďovicích, která je dovozcem zbraní Chapuis do ČR.
MH


Svět myslivosti na Facebooku