Střelecký klub Cinderella Dnešice – ohlédnutí za rokem 2007

MVDr. Miroslava Uzlová

Tak jako každý rok i vloni bylo na parkúrové střelnici v Dnešicích (okr. Plzeň-jih) živo. Tradiční brokové a pistolové soutěže pro dospělé i mládež probíhaly podle harmonogramu. Rozpis závodů, propozice a přihlášky byly k nahlédnutí na internetových stránkách klubu, stejně jako výsledky soutěží a fotodokumentace.

Střeleckou sezónu otevřela 17. března soutěž Josefovský samopal ve střelbě ze samopalu ve stoje, vkleče a vleže. Nejlépe se dařilo Stanislavu Voříškovi. V neděli 18. března následovala broková soutěž Josefovský trojboj, při níž se střílí 3x20 terčů (vysoká věž, trap, zajíc). Nejvíce terčů sestřelil Jan Hřebec (49/60).    
V dubnu na střelnici proběhl branný závod dětí a 1. kolo malorážkové střelecké soutěže, ve kterém zvítězila Jitka Hudečková ml.
Dne 19. května se v Dnešicích sešli společně myslivci z okresů Plzeň-sever a Plzeň-jih na Otevřeném okresním přeboru v compak sportingu. Střílelo se 2x20 terčů. V seniorské kategorii zvítězil Jiří Štengl (33/40), mezi veterány Jaroslav Průcha (31/40). Střelecký víkend pokračoval 20. května Dnešickou brokovnicí (3x20 terčů vysoká věž, trap, zajíc). Soutěž obsazenou 41 střelci vyhrál František Hondl (58/60). O týden později bylo na střelnici opět rušno – konala se Velká cena Dnešic, soutěž ve střelbě z velkorážní pistole a revolveru. V kategorii „pistole“ se nejlépe umístil Ladislav Pešl, v kategorii „revolver“ Štefan Marko.
Dne 10. června se členové klubu přesunuli na střelnici Šindlovy Dvory (okr. České Budějovice), aby tam uspořádali Compak sporting special. Na soutěž se dostavilo celkem 65 střelců. Střílelo se 8x20 terčů (zajíc, skeet, trap, věž). Mezi seniory se nejvíce dařilo Pavlu Zázvorkovi (134/160), mezi veterány Milanu Hniličkovi (112/160). V sobotu 23. června se na domácí střelnici konalo 2. kolo malorážkové střelecké soutěže, ve kterém byl nejúspěšnější Václav Bouda ml. V neděli se sešli příznivci perkusní pistole, pušky a revolveru na 1. kole Dnešické předovky. Týden poté, 30. června, se konal kulový dvojboj Cinderella cup. První disciplínou byla mířená na 25 m, při druhé se střílelo na soustavu kovových a papírových terčů na čas. Soutěž vyhrál Pavel Černohorský.
Na konci prázdnin, 25. srpna, se sešli příznivci tradiční střelecké soutěže smíšených párů – Malorážkového mixu. Střílelo se z malorážky a z malorážkové pistole na pevné terče, z první uvedené zbraně také na sklopky. V této soutěži s přehledem zvítězil tandem otce s dcerou – Jiří a Vendula Ulrychovi. Na druhém místě skončila Zdeňka Ulrychová s Vladimírem Mužíkem, třetí místo obsadila Miroslava Uzlová a Vladan Vrba. Druhý den proběhla akce Loučení s prázdninami, při níž prokazovaly sportovní a střelecké schopnosti děti.
Vyvrcholením brokové sezóny se stal Lovecký parcour Dnešice 2007, jeden ze sedmi závodů započítávaných do Českého poháru. K dvoudenní soutěži pořádané 8.–9. září se sešlo 55 střelců, kteří stříleli na 200 terčů na pěti stanovištích (pole 1, pole 2, lom 3, lom 4, oplocenka 5). Celkovým vítězem a zároveň vítězem kategorie senioři A se stal František Hondl (151). V dalších kategoriích zvítězili: Josef Salaj (137, senioři B), Jiří Lengyel (121, senioři C) a Milan Hnilička (126, veteráni).
Posledním pistolovým závodem roku 2007 byl Podzimní samopal, konaný 20. října, při kterém závodníci stříleli 3+30 ran v čase 3+12 minut, a to 10 ran vleže, 10 vkleče a 10 ve stoje; to vše na vzdálenost 50 m a na redukovaný terč 135 P-I. Brokovou sezónu zakončil 21. října Brokový trojboj o pohár starosty obce Dnešice. Pohár za vítězství v soutěži si odnesl Jindřich Kubík (56/60).
Všichni příznivci sportovní střelby jsou srdečně zváni na plánované střelecké akce v letošním roce. Více informaci na internetových stránkách klubu: www.cinderella.cz.


Svět myslivosti na Facebooku