Annette Isfortová a Bernd Pöppelmann vystavují na loveckém zámku Ohrada

U příležitosti konání letošních Národních mysliveckých slavností a Mistrovství Evropy ve vábení jelenů budou na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou vystavovat své obrazy známí němečtí malíři Annette Isfortová a Bernd Pöppelmann. Prodejní výstava obrazů potrvá od 27. června do 2. července t. r.

Oba malíři jsou známí v zahraničí a těší se pozornosti nejen příznivců umění a myslivosti, ale též široké veřejnosti, neboť jejich obrazy zachycující volně žijící zvířata s velkým citem, precizností a patřičnou realistickou atmosférou. Od r. 1998 pravidelně vystavují v Dortmundu na mezinárodním veletrhu pro myslivce, kynology a rybáře Jagd und Hund.

ANNETTE ISFORT

Malířka vychází ve své tvorbě hlavně ze svého pozorování přírody, její obrazy zachycují přírodní scenérie a volně žijící zvířata. Svět zvířat přibližuje harmonií ztvárněného prostředí s velmi citlivě sladěným obrazem zvířete. Fantazie, souhra barev, charakteristické pojetí prostředí v kontrastu s realitou ústředního tématu dávají jejím obrazům nezaměnitelný výraz.
Obrazy Annette Isfortové byly vystavovány v Nizozemí, Belgii, Německu, Velké Británii, USA, Rusku atd. Autorčiny práce se objevují v německých mysliveckých časopisech (Wild und Hund, Pirsch) i v dalších periodikách (např. Natur Blick, Art Profil).

BERND PÖPPELMANN
Bernd Pöppelmann možná bude našim myslivcům známější. Jeho malby si jistě každý zapamatoval z publikace Lov od autora Kurta G. Blüchela, která u nás vyšla v r. 2004 v nakladatelství Slovart, s. r. o. Malíř dále ilustroval např. knihy Best of Wildlife (R. R. Wolf, North Light Books, USA), Greifvögel (W. Bednarek, Landbuch-Verlag) aj.
Obrazy Bernda Pöppelmanna realisticky zachycují volně žijící zvířata a přírodu. V jeho tvorbě nalezneme portréty zvířat, zvířata v jejich přirozeném prostředí, ale také např. motivy ušlechtilých arabských koní a portréty loveckých psů. Při pohledu na obraz máte pocit, že nahlížíte přímo do přírody, na konkrétní pole s koroptvím hejnkem, pozorujete lišku či zajíce a bojíte se, že krásnou zvěř zradíte …
Bernd Pöppelmann byl v letech 1998 a 2000 oceněn za své obrazy prestižní cenou na největší výstavě s tématikou „Wildlife-Art“ v Evropě – Wild in de Natuur – Enschede, Nizozemí. Své obrazy vystavoval např. v Německu, Nizozemí, Belgii, Švédsku, USA a Japonsku.
Více informací o Berndu Pöppelmannovi lze nalézt na jeho internetových stránkách http://www.bernd-poeppelmann.com.
 
Nevšední umělecký zážitek připravilo pro návštěvníky Národní zemědělské muzeum Praha – NZM Ohrada, muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství za podpory Českomoravské myslivecké jednoty, o. s., a agentury Rembrandt, s. r. o.

Ing. Hana Schejbalová
Národní zemědělské muzeum Praha
NZM Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství


Svět myslivosti na Facebooku