Podivná zelená demokracie... (Haló noviny)

PRAHA - Základní organizaci Strany zelených Plzeň 2 hrozí zrušení kvůli tomu, že odsoudila blokádu ekologických aktivistů, jíž bránili kácení kůrovcem napadených stromů na Šumavě.

Předsednictvo strany minulý týden základní organizaci pozastavilo činnost. O podaném návrhu na zrušení organizace bude rozhodovat Ústřední revizní komise Strany zelených. Návrh na zrušení základní organizace podal člen krajského vedení a šéf plzeňské městské organizace zelených Martin Marek, který se jako aktivista blokády v lokalitě Na Ztraceném aktivně účastnil a přivazoval se řetězy a trubkami ke stromům. Podle Marka plzeňská organizace porušila stranické stanovy, když přijala a prezentovala usnesení, které je v rozporu s rozhodnutími nadřízených orgánů.

Předseda základní organizace Plzeň 2 Ivan Čipera odmítl Markova tvrzení, že organizace dlouhodobě špatně funguje. »O pozastavení činnosti bylo rozhodnuto bez jakéhokoliv projednání této záležitosti se členy Strany zelených Plzeň 2. Jsme pevně rozhodnuti bránit demokracii a svobodu slova jak vně, tak i uvnitř politických stran a hnutí, a to i soudní cestou,« komentoval situaci jeden ze členů Petr Leitner.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Lesnická práce od roku 1922 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.