Subaru Forester – úspěšná mezigenerační změna (str. 46-47)

Oto Lasák

Čtvrtou generací přechází Subaru Forester do kategorie větších a pohodlnějších SUV, a to nejen zvětšením vnitřního prostoru, ale i novým nastavením podvozku, což uživatelé ocení při jízdě po běžných silnicích, ale hlavně na dálnicích. Neznamená to však, že by to ubralo na pověstných vynikajících vlastnostech daných skvělým pohonem 4x4 s aktivním rozdělováním točivého momentu a novou funkcí X-Mode. V lese či na polních cestách oceníte světlou výšku 22 cm. Další předností jsou benzínové i naftové motory Boxer, které na řidiče působí tiše jako elektromotor. Na SUV vynikají až neuvěřitelnou úsporností i dobrou dynamikou v rychlostech do 80 km/hod. Pro redakci byla novinkou automatická převodovka Lineartronic typu CVT s plynule měnitelným převodem. Nejmladší generace Subaru Forester se na českém trhu prodává od března 2013.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku