Kovoplast Chlumec nad Cidlinou, a. s. – výrobce skříní na zbraně

 

00PRED

Kovoplast Chlumec nad Cidlinou, a. s. – výrobce skříní na zbraně

Ing. Dalibor Pačes

Akciová společnost Kovoplast sídlí ve východočeském Chlumci nad Cidlinou. Vedle širokého spektra zboží (ruční čerpací technika, televizní a rozhlasové přijímací antény, sporáky na tuhá paliva, trezory, sejfy a příruční pokladny a zpětná zrcátka pro nákladní automobily) vyrábí a nabízí certifikované bezpečnostní skříně na zbraně.

Společnost Kovoplast Chlumec nad Cidlinou, a. s., byla založena zakladatelskou listinou dne 3. prosince 1993 Fondem národního majetku podle předloženého privatizačního projektu, schváleného 1. října 1993. Oficiálním datem vzniku je datum zápisu do obchodního rejstříku – 1. leden 1994. Počátky  působení předchůdce dnešní firmy Kovoplast se však vztahují již k r. 1949. Od té doby prošla společnost řadou strukturálních a výrobních změn. V současné době má tato středně velká firma přibližně 150 zaměstnanců.

Co říká zákon?

Nutnost uchovávat nejen lovecké, ale i sportovní a ostatní dlouhé zbraně v bezpečných schránkách vyplývá ze zákona č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu. Nařízení vlády č. 338/2002 Sb. následně v § 2 stanovuje technické požadavky pro zabezpečení přechovávání zbraní. Požadavkům uvedeného zákona a nařízení beze zbytku vyhovuje skříň na zbraně pro uchování pěti dlouhých zbraní SNZ 5 a skříň na zbraně pro uchování sedmi dlouhých zbraní SNZ 7 z produkce firmy Kovoplast.

Skříně na zbraně z nabídky firmy kovoplast

Skříň na zbraně SNZ 5 je široká 350 mm, vysoká 1400 mm, hluboká 350 mm a má hmotnost 65 kg. Šířka skříně na zbraně SNZ 7 je 480 mm, výšku a hloubku má stejnou jako SNZ 5 a její hmotnost je 79 kg. Korpus skříní je zhotoven ze svařovaného, ohýbaného ocelového plechu tloušťky 3 mm. Dveře skříně tvoří svařenec z ocelového plechu o tloušťce 3 mm.

Uzamykání skříně zajišťuje třírozvorový mechanický trezorový sedmistavítkový zámek třídy A (podle ČSN EN 1300), jenž pomocí rozvorových táhel ovládá celkem pět uzamykacích závor průměru 25 mm do tří stran dveřního křídla. Zámek je opatřen kalenou deskou proti narušení odvrtáním. Pro nutné ukotvení skříně jsou v zadní stěně a na podlaze jejího korpusu vytvořeny otvory pro kotevní šrouby.

V horní části skříní je samostatně uzamykatelná schránka na střelivo.

Certifikát bezpečnosti

Skříně na zbraně firmy Kovoplast splňují požadavek odolnosti proti vloupání na úrovni minimálně 15 RU podle ČSN EN 1143-1. Bezpečnost skříní proti případnému napadení je ověřena zkouškou, provedenou akreditovanou zkušební laboratoří č. 1095, společností TREZOR TEST, s. r. o., se sídlem v Klecanech u Prahy.

Podrobnější informace o firmě a nabízených skříních

na zbraně naleznete na internetové adrese: www.kovoplast.cz.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku