Archiv časopisu Svět myslivosti

Číslo 8 (2010)

II. kurz vábení zvěře ve Šluknově

Ing. Karel Lankaš

Redakce Světa myslivosti a Petr Joo ve spolupráci se Střední lesnickou a Střední odbornou školou sociální ve Šluknově uspořádali 16. června t. r. v prostorách šluknovského zámku již II. kurz vábení zvěře. Akce byla určena milovníkům přírody z řad odborné i laické veřejnosti, a proto byla rozdělena na dvě části: dopolední proběhla jako součást praktické výuky pro žáky školy s možností vyzkoušet si některé vábničky, odpolední byla formou přednášky pro veřejnost.

Druhý kurz Základy fotografování zvěře

Ing. Dalibor Pačes

Koncem druhého červnového týdne proběhl pod vedením profesionálního fotografa Rostislava Stacha v pořadí již druhý fotoworkshop Světa myslivosti. Jeho účastníci se sešli v pátek 11. června v podvečer v ubytovacím zařízení mimoňské divize Vojenských lesů a statků ČR, s. p., na Skelné Huti.

Národní myslivecké slavnosti s neobvyklým zpestřením

Jaromír Zumr st.

V sobotu 19. června t. r. se na loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou konaly tradiční Národní myslivecké slavnosti, jejichž součástí bylo kromě jiného 14. Mistrovství republiky ve vábení jelenů.

Seminář „Zdravotní problematika zvěře a význam zvěřiny v Česku a Bavorsku“

Mgr. Zdeňka Chmelová

Uspořádání 4. semináře v rámci realizace projektu přeshraniční spolupráce s Bavorskem se zhostila česká strana, tj. Jihočeská společnost pro ochranu přírody a myslivost (JISOPM), a to den před Národními mysliveckými slavnostmi v Hluboké nad Vltavou. Akce se konala v pátek 18. června t. r. v konferenčních prostorách Parkhotelu Hluboká nad Vltavou a posléze v Lovecké chatě v témže areálu.

37. ročník Země živitelky klepe na dveře

Výstaviště České Budějovice

Ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství (MZe), Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR), Agrární komorou ČR (AK ČR) a Potravinářskou komorou ČR (PK ČR) proběhne na Výstavišti v Českých Budějovicích ve dnech 26.–31. srpna t. r. již 37. ročník Země živitelky. Hlavním mottem jedné z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších zemědělských výstav v ČR je: „Budoucnost českého zemědělství a českého venkova.“

Mistrovství Evropy v loveckém víceboji Slovinsko 2010

Ing. Dalibor Pačes

11. ročník Mistrovství Evropy (ME) v lovecké střelbě, které zaštiťuje Mezinárodní federace pro střelbu z loveckých a sportovních zbraní (FITASC), proběhl ve dnech 2.–4. července t. r. na známé olympijské střelnici ve slovinském Mariboru. Letos bylo ME poprvé otevřeno pro jednotlivce, což se projevilo ve větší účasti závodníků. Loveckého víceboje se zúčastnilo celkem 146 střelců z 11 států Evropy.

Zeiss, Zeiss, Zeiss

Dr. Ing. Jiří Hanák

Při rozhovorech s vrcholovými manažery, příp. majiteli špičkových firem vyrábějících optické přístroje v Evropě nebo USA, všichni na začátku zdůrazňují vynikající kvalitu svých firemních produktů. V průběhu diskuze však vždy připustí, že špičkou určující kritéria pro hodnocení kvality optických přístrojů je dlouhodobě firma Zeiss. Někdy jen stručně konstatují: „Zeiss je prostě Zeiss“.

Hybrid Innogun

Ing. Jiří Fencl

„Bez kompromisů pro perfektní lov – perfektní pro každou situaci – rychlý sled ran – lovecká zbraň s novými měřítky – modulární stavba – nekompromisní spolehlivost.“ To jsou hesla, jimiž firma Innogun z německého Obersfeldu charakterizuje svoji loveckou zbraň INNOGUN HYBRID, která se objevila jako žhavá novinka na obou největších letošních světových výstavách zbraní – v Las Vegas a Norimberku. Píše se o ní mj. také jako o „Double Rifle & Pump Action“.

Na Orlíku se rozléhalo hlášení honičů

Petr Pořádek ml.

V letošním roce uspořádal Klub chovatelů honičů (KCHH) ve spolupráci s Okresním mysliveckým spolkem ČMMJ Praha 2 v okolí přehrady Orlík dvě kynologické akce, a to Výcvikový den a Mezinárodní barvářské zkoušky honičů (BZH) se zadáním čekatelství CACIT a CACT. Druhá ze jmenovaných akcí patřila k vrcholným pracovním akcím klubu v této sezóně.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku