Archiv časopisu Svět myslivosti

Číslo 6 (2011)

Co se děje v našich honitbách, záleží na ukázněnosti nás myslivců

Ing. David Vaca, Ph.D.

Petra Žabu si čtenáři Světa myslivosti budou pamatovat podle jeho diskusně laděných příspěvků, v nichž se jasně a srozumitelně vyjadřuje k aktuálním problémům naší myslivosti. Uznávaného lesníka a myslivce jsme navštívili u něj doma v obci Bulovka na Frýdlantsku a hovořili s ním nejen o vztahu mezi lesem a zvěří.

Úvodník 6/2011

Doc. Ing. Vladimír Hanzal, CSc.

Vážení čtenáři,

královna ze Sáby, vlastním jménem Sybila Kumana, předpověděla, že všechna období lidstva se budou měnit za sedm, sedmdesát, sedm set a sedm tisíc let. Příčinou bude podle proroctví všeobecný úpadek mravů, zlodějna, smilstvo a obecně rozšířená lumpárna všeho druhu. Tedy jevy u nás velmi rozšířené a zhusta nepostihované. Nicméně prorokovaný konec světa v roce 2000 se nekonal.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku