Editorial
Veronika Kmínková
Vážení čtenáři,
jelikož moje foto v záhlaví editorialu vidíte poprvé, dovolte, abych se krátce představila. Jsem nová posila redakce, hlavní část mé práce se bude soustředit na jazykové úpravy a ostatní práce s texty, dále na reportáže a komunikaci s inzerenty. Obracet se na mě tedy mohou především všichni autoři příspěvků, inzerenti, ale samozřejmě i ostatní. Jsem absolventkou FLE ČZU v Praze, jedním z mých zájmů však vždy byly jazyky. Doufám, že společně s kolegy v redakci dokážeme tento fakt zužitkovat k zkvalitnění a rozšíření obsahu časopisu, například v oblasti informací ze světového lesnictví (v minulém čísle zmiňovaný záměr zveřejnit cyklus rozsáhlejších článků o lesnicky nejvýznamnějších zemích Evropy), odborných článků ze zahraničí apod.
První číslo LP v nové grafické podobě již prošlo první vlnou zpětné sebekritiky redakce i objektivní kritiky čtenářů a odborníků z různých oblastí, připomínky si bereme k srdci a nedostatky se budeme snažit doladit.
Situace v lesnictví se během ledna dále vyhrotila a zpolitizovala - vyjádření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, protichůdná vyjádření o platnosti smluv mezi LČR a obchodními partnery, odvolání generálního ředitele LČR, demonstrace před budovou Ministerstva zemědělství ČR... to jsou aktuální události českého lesnictví, jim jsou pochopitelně věnovány přední stránky časopisu. Opět zbývá doplnit, že uvítáme vaše komentáře, názorová pestrost je jedině žádoucí.
V únorovém čísle najdete kromě toho rozsáhlejší materiál o škodách působených zvěří v Krušných horách, dva užitečné články věnované zákonu o obchodu s reprodukčním materiálem lesních dřevin a mnoho dalších informací.
Je mi ctí zařadit se do dlouhého seznamu redaktorů Lesnické práce a bude mi také ctí se setkávat s vámi, čtenáři a autory, skrze stránky časopisu i přímo. Přeji vám všem příjemné prožití nejkratšího měsíce, ať už v lese nebo u domácího krbu.