Kde se líhnou mistři …

Ing. Karel Lankaš

Na XI. mistrovství Evropy (ME) ve vábení jelenů zvítězili jednoznačně Češi. Jak je uvedeno v reportáži z Dortmundu, první místo obsadil student 4. ročníku šluknovské lesnické školy Jan Brtník a v soutěži se neztratili ani další dva členové našeho družstva. Umístění tří členů české výpravy mezi šesti finalisty dává jednoznačnou odpověď na otázku, které družstvo bylo nejlepší. S novopečeným mistrem Evropy se znám několik let z pozice pedagoga na Střední lesnické škole Šluknov (dnes Střední lesnická škola a Střední odborná škola sociální ve Šluknově). Využil jsem „domácího“ prostředí a spíše z pozice mysliveckého kolegy než učitele myslivosti jsem ho po jeho návratu do školy požádal o krátký rozhovor.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku