Archiv časopisu Svět myslivosti

Číslo 10 (2010)

Lov na vidloroha a jelence v Americe aneb jiný kraj, jiný mrav …

Ing. Břetislav Nantl, MBA

Při plánování svých zahraničních poznávacích a loveckých cest jsem se několikrát setkal s nabídkou lovu v USA. O lovu v severní Americe jsem již leccos slyšel a také něco přečetl, zejména o jeho specifikách ve srovnání s evropskými zvyklostmi. Tyto informace jsem si chtěl ověřit na vlastní kůži.

Celoslovenské myslivecké slavnosti – 90 let organizované myslivosti na Slovensku

Ing. Marcel Lehocký

Letošní 20. jubilejní ročník celoslovenských mysliveckých slavností – Dnů sv. Huberta – ve Svatém Antonu měl o něco slavnostnější charakter a bohatší program než ročníky minulé. Slovenští myslivci si totiž letos připomínají 90. výročí organizované myslivosti a oblíbenou akci využili k důstojné oslavě.

B. Hespeler: Dosled spárkaté zvěře

Bruno Hespeler: Dosled spárkaté zvěře. Vydalo nakladatelství Grada, Praha. Z německého originálu přeložil Ing. Petr Labuda, lektoroval MVDr. Zdeněk Kolář. Rozsah 128 stran, 70 barevných fotografií, čtyři černobílé obrázky, osm barevných kreseb, osm tabulek. Prodejní cena 219 Kč.

F. Libosvár, V. Hanzal: Rostliny vhodné pro zvěř

JV

František Libosvár, Vladimír Hanzal: Rostliny vhodné pro zvěř. Vydala Lesnická práce, Kostelec nad Černými lesy. Lektoroval Jaroslav Hintnaus. Rozsah 110 stran, 131 barevná fotografie, čtyři pérovky, dva grafy, 18 tabulek. Prodejní cena 199 Kč.

Šedesát let od smrti Jiřího Židlického

Je již málo těch, kdo se setkali s tímto významným malířem zvěře. Patřil mezi ty umělce, kteří prošli lesnickou praxí, poznali zvěř ve všech jejích projevech a své zážitky umělecky zpracovali. Důvěrný styk s přírodou jim umožnil prožít prchavé okamžiky a realisticky je zachytit.

Mistrovství ČR v brokových olympijských disciplínách

Petr Zvolánek

Tak jako každý rok se i letos sešli brokoví střelci, aby se utkali o titul mistra ČR v olympijských disciplínách skeet (SK), trap (TR) a double trap (DT). Střelecké klání se odehrálo ve dnech 20. až 22. srpna na střelnici v Plzni-Lobzích.

OPTIX Co – exkluzivní optické přístroje

Jiří Kobliha

Před časem jsem měl příležitost seznámit se s loveckou optikou bulharské společnosti OPTIX Co. Natolik mě zaujala, že jsem se rozhodl méně známou firmu i její špičkové produkty představit čtenářům Světa myslivosti.

BUSHNELL FUSION 1600 ARC – dalekohled s integrovaným dálkoměrem

AS

Každý se již jistě ocitl v situaci, kdy z nějakého důvodu potřeboval přesně změřit vzdálenost. Nejčastěji je to patrně z důvodu správného určení náměru, přesunutí záměrného bodu nebo přenastavení balistické věže zaměřovacího dalekohledu. Cest, jak toho dosáhnout, je více.

Nová dimenze Beretty – lovecká brokovnice SV10 Perennia I.

Ing. Oto Lasák

Na srpnovém setkání novinářů z celého světa, pořádaném firmou Berretta nedaleko známého jezera Lago di Garda (Svět myslivosti č. 9/2010), byla představena řada novinek. V tomto čísle se podrobněji zaměříme na loveckou brokovnici ze série SV10 Perennia, označenou I. Český obchodní zástupce firmy Beretta – společnost Sport a lov, s. r. o., z Boskovic – nás informoval, že prvních deset kusů tohoto nového modelu bude k dispozici v jejich prodejně v Sudickém dvoře u Boskovic již začátkem října. Stejná společnost umožnila účast naší redakce na dvoudenním setkání novinářů včetně možnosti navštívit výrobní prostory zbrojovky Beretta v Gardone val Trompia.

Co nového nabídla firma Browning střelcům v letošním roce?

Ing. Jiří Fencl

Zbrojovka Browning patří k významným dodavatelům loveckých a sportovních zbraní na náš trh. Na to, co nového v letošním roce připravila pro své zákazníky, jsme se zeptali Jiřího Studýnky, manažera českého dovozce zbraní této značky, horoušanské firmy Walter Trading, s. r. o.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku