Funkční vlněné termoprádlo Devold – účinný „drtič“ mrazu

Ing. Arnošt Smrčko

Vlněné prádlo norské firmy Devold patří již mnoho let ke špičce mezi výrobky svého druhu. Zpracování vlny a šití oděvů pro lidi žijící a pracující v drsném klimatu nejen norského pobřeží se firma věnuje již od r. 1853. Věhlas a špičkovou kvalitu zajistili jejím výrobkům nejprve rybáři a námořníci. Nedlouho na to si výrobky značky Devold vybrali pro své expedice slavní polární badatelé Amundsen a Nansen. Řada modelů svetrů, čepic, rukavic, ponožek či spodního prádla se právě díky úspěchu během těchto expedic dodnes vyrábí jen s minimálními změnami. V neposlední řadě jsou výrobky Devold díky funkčnosti a komfortu i při dlouhodobém nošení stále oblíbenější i mezi sportovci, horolezci a poslední dobou i mezi lovci.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku