Oblečení Blaser Argali: s lehkostí od nížin až nad horní hranici lesa

Ing. Oto Lasák

Většina lovců si spojuje firmu Blaser spíše se zbraněmi než s loveckým oblečením. Přední výrobce loveckých zbraní z německého Isny však nabízí i vlastní kolekci oblečení, kterou dlouhodobě vyvíjí v těsném kontaktu s loveckou praxí. Podobně jako u zbraní využívá nejnovější technické vymoženosti. Použité materiály tak odlehčí ramenům zvyklým nosit až několik kilogramů oblečení – od nátělníků, flanelové košile přes svetr až po hubertus. Myslivec si v oblečení Blaser Active Outfits v první fázi připadá jako nahý. Po prvním kilometru chůze do svahu ale ocení lehkost, vzdušnost, možnost volného pohybu. Jediné, co vnímá jako zátěž, je lovecká zbraň na rameni a dalekohled na krku. Přitom zůstává v teple a suchu i v extrémních podmínkách. Logo Argali na oblečení Blaser představuje lovci vyhledávaný druh asijské ovce.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku