Ze života černé zvěře

Václav Přibáň

Když se lovec chystá na lov, doufá, že získá kapitální úlovek. Fotograf si přeje výjimečný a neobvyklý snímek. V duchu si jej představuje ve všech podrobnostech. Pro pořízení vysněného záběru je velmi důležité vybrat odpovídající prostředí s dostatkem světla. Současně je umění najít scénu, která charakterizuje chování určitého druhu zvěře. Jednou z takových scén, kterou jsem si přál vyfotografovat, bylo chování divokých prasat při objevení padliny zvěře. V lokalitách častého výskytu divočáků jsem nacházel množství stop, jež svědčily o jejich přítomnosti, ale podobnou scénu ne a ne objevit. Až při jedné fotografické výpravě jsem se k takové scéně nečekaně dostal.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku