Reakce

 

{mosimage}

00DISK

Reakce

Martin Vachman

"Neznám ing. Králíčka", mohl bych začít svůj příspěvek parafrází na jeho článek ve Světě myslivosti č. 2/2005.

Ale nechci. Nemám totiž zájem vyjadřovat se mluvou jako z dob minulého režimu a ohánět se i podobným stylem. Ing. Králíček ve svém příspěvku kritizuje RNDr. Hrušku za to, že si v lednovém Světě myslivosti dovolil vznést záporné poznámky k nové vyhlášce o mysliveckém plánování. Činí tak však velmi nešťastně. Zatímco RNDr. Hruška ve svém příspěvku velmi konkrétně argumentuje, ing. Králíček používá pouze otřepané fráze. Nad jeho polohysterickými výkřiky ("Nejlepší by bylo, kdyby myslivecký hospodář požádal zajíce, zhruba po žních, aby se nemnožili a aby se ke sčítání dostavili v daném termínu na přehledné místo uprostřed honitby") se snad lze jen shovívavě pousmát. Kouzlem nechtěného přitom ing. Králíček dává RNDr. Hruškovi za pravdu, když se vyznává z toho, že se mu líbí způsob sčítání zvěře v Rakousku. Vždyť nic jiného nepožaduje ani RNDr. Hruška: chce, aby se zvěř sčítala a plánovala před hony. To však kritizovaná vyhláška neřeší.

Diskuse v časopisech může být tvrdá, ale korektní a založená na objektivních argumentech. Ty však ing. Králíček ve svém příspěvku nepoužil. Nepřijatelné jsou také jeho cenzorské choutky. To už jsme přece zažili, ne?

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku