Vítej doma, bobře! Ale co s tebou?

 

{mosimage}

00ANK

Vítej doma, bobře! Ale co s tebou?

Redakce

V posledních letech se v tisku objevují zprávy o výskytu a šíření bobrů v různých regionech ČR, především na Moravě. Návrat našeho největšího hlodavce do volné přírody je bez diskuse jednoznačně dobrou zprávou, pozitiva tohoto faktu není třeba rozebírat. Současně však není radno přehlížet ani skutečnost, že zvyšující se početnost bobrů s sebou nese tlak na jejich životní prostředí a škody v lesním hospodářství, zemědělství a rybářství. Nutno uvést, že za škody působené bobry zodpovídá stát a na základě zákona č. 115/2000 Sb. je musí hradit. Faktem však zůstává, že bobři u nás dnes nemají přirozeného nepřítele a je jen otázkou času, kdy bude společnost muset podniknout určitá opatření vedoucí ke snížení jejich početních stavů. Zatím však není rozhodnuto, jak se situace bude řešit. Jakou roli by v této problematice měli sehrát myslivci? Bobra, byť se neloví, přece zákon o myslivosti řadí mezi zvěř

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku