Volně žijící zvěř a tuberkulóza skotu

 

{mosimage}

00VEDA

Volně žijící zvěř a tuberkulóza skotu

Journal of Wildlife Diseases 39: 2003, 84 - 95

V mnoha státech světa je v chovech hospodářských přežvýkavců stále široce rozšířena tuberkulóza skotu (bovinní tuberkulóza). Ohrožuje nejen zdravotní stav a produkci chovaných zvířat, ale i zdraví člověka. Národní ozdravovací programy mají za cíl tlumit infekci na co nejnižší míru. Součástí těchto programů je i ozdravování či sledování situace i u vnímavých volně žijících druhů živočichů včetně těch, které u nás řadíme mezi zvěř. Tato skupina zvířat může být pro ozdravené populace hospodářských zvířat zdrojem vzplanutí nové infekce, nákaza se však může šířit i obráceným směrem. Z aktuálních prací k této problematice zveřejněných v zahraničí lze uvést např. studie zaměřené na jezevce a jelence.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku