Archiv časopisu Svět myslivosti

Číslo 11 (2009)

Myslivecká komora bilancuje

Redakce

Ve Světě myslivosti č. 10/2008 jsme představili novou mysliveckou organizaci působící na území naší republiky – Mysliveckou komoru. Po roce jsme se opět sešli s jejím prezidentem Rudolfem Fulínem, abychom krátce zrekapitulovali uplynulé období.

Úlovky z letošní jelení říje

Redakce

Charakter a průběh letošní jelení říje ovlivnilo nezvykle teplé počasí, které v mnoha oblastech způsobilo, že říje probíhala potichu a relativně rozvlekle. Díky suchu nerostly houby, takže zvěř nebyla zneklidňována houbaři tak jako v „normálních“ letech. Říje je každopádně za námi a Svět myslivosti přináší malou galerii významných úlovků z tuzemských honiteb a od našich slovenských kolegů.

Srnec z Bůru (I.)

Ing. Marcel Lehocký

Vážení přátelé příběhů prof. Julia Komárka, než se vydáme za jeho dalšími loveckými dobrodružstvími, musím se přiznat, že lov srnce v Búru – v borových lesích záhorské nížiny na západě Slovenska, jsem dlouho odkládal. Prof. Komárek navštívil při lovu srnců i tuto oblast a v knize Lovy v Karpatech popsal své zážitky v kapitole „V kočáře na lov“. Proto jsem měl i já povinnost vycestovat za dalším „komárkovým“ srncem na Záhoří.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku