Archiv časopisu Svět myslivosti

Číslo 1 (2013)

Jeden důležitý rok je za námi, další před námi …

Redakce

V loňském lednovém čísle Světa myslivosti jsme zveřejnili odpovědi 12 respondentů na otázku, s jakým očekáváním vstupují do posledního mysliveckého roku končícího desetiletého nájemního období. Byť myslivecký rok 2012/2013 skončí až posledním březnovým dnem, napadlo nás obrátit se na stejné dotazované a požádat je o jeho zhodnocení. A též o výhled do roku následujícího, v němž někteří myslivci prorokují v souvislosti s ukončením platnosti nájemních smluv „soumrak české myslivosti“. Zde jsou odpovědi.

Úvodník 1/2013

David Vaca

Vážení čtenáři

v únoru loňského roku většina z nás jásala nad tím, že myslivost byla zapsána na Seznam nemateriálních statků tradiční a lidové kultury ČR (Svět myslivosti č. 3/2012). Jedním z hlavních argumentů pro zápis bylo zachování mysliveckých tradic. Kdo se pohybuje „v terénu“, v honitbách, mezi myslivci, musí si o tom však myslet své. Neustále se setkáváme s nejrůznějším porušováním mysliveckých tradic, a jak se zdá, nikomu to nevadí. Alespoň to tak navenek vypadá. Myslíme to s dodržováním tradic vážně, nebo jsou to jen prázdná slova?

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku