Evropský šampionát v loveckém parkúru opět na Konopišti (str. 40-41)

Dalibor Pačes

Příznivci loveckého parkúru (LP) nepochybně znají střelnici Vráž na Benešovsku, provozovanou Lesním závodem Konopiště (Lesy České republiky, s. p.). V minulosti se na ní konaly již dva ročníky mistrovství Evropy (ME) v uvedené střelecké disciplíně (2003, 2004). V r. 2007 LZ Konopiště uspořádal světový šampionát v LP, který však proběhl kvůli vyššímu počtu střelců v tamní bažantnici. Mimořádně atraktivní prostředí a úspěch posledně jmenované akce se zasloužily o to, že letošní již 46. ročník ME v LP se bude konat ve dnech 23. až 26. května opět na Konopišti. Podrobnosti o připravované střelecké akci nám sdělil ředitel LZ Konopiště Ing. Miroslav Jankovský, tentokrát v roli zástupce hlavního organizátora a pořadatele.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku