Jakou perspektivu mají obory a jak obhájit jejich existenci v dnešní době?

 

{mosimage}

00ANK

Jakou perspektivu mají obory a jak obhájit jejich existenci v dnešní době?

Redakce

Obory provázejí člověka již mnoho staletí a oblibu nalezly i na našem území. Jejich počet se u nás postupně měnil. Po rozmachu obornictví v 17. až 19. století došlo ve 20. století k útlumu a snížení počtu obor. Určitého obratu jsme se dočkali v 90. letech minulého století a na počátku nového tisíciletí. Zatímco v polovině 70. let u nás bylo v provozu 36 obor (Wolf a kol. 1976), v r. 1998 to bylo již 95, v r. 2000 107 (Kozub 2002) a v r. 2002 již 159 (Hromas 2004). Bude tento vzestupný trend pokračovat i přes vysokou nákladovost zakládání obor a jejich náročný provoz? A jak obhájit existenci obor před laickou veřejností? To jsou jen některé otázky, jež nás mohou ve výše uvedené souvislosti napadnout. V naší anketě jsme oslovili čtyři respondenty, jimž jsme položili následující dotaz: Jaká je podle vás perspektiva oborních chovů a na čem by měla být založena obhajoba jejich existence v dnešní moderní době?

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku