K článku Zavrženíhodný čin (Svět myslivosti č. 1/2006)

 

{mosimage}

00HON

K článku Zavrženíhodný čin (Svět myslivosti č. 1/2006)

V lednovém vydání Světa myslivosti byl zveřejněn článek nazvaný Zavrženíhodný čin. Autor článku ing. Petr Tomeček hovoří o střelbou zničené budce pro puštíky, přičemž neuváženě a bez důkazů dává tento vandalský čin do souvislosti s činností „místního mysliveckého sdružení“. Navíc je v článku jako jediné určení místa uvedena obec Tršice. Z informace, kterou jsme získali u LČR, je však zřejmé, že budka byla umístěna v lesní lokalitě s názvem Chlum v k. ú. Velký Týnec, okr. Olomouc, což je místo vzdálené 17 km od Tršic a tršická honitba s k. ú. Velký Týnec ani nesousedí.

V článku je zavádějícím způsobem uvedena obec Tršice a každý čtenář si dá případ do souvislosti s Mysliveckou společností Tršice - Zákřov. Tímto se cítíme být poškozeni a žádáme o zveřejnění omluvy a upřesnění místa, kde k případu došlo.

Jiří Adamec, jednatel MS Tršice - Zákřov

Autor v předmětném článku uvedl, že prostřelená budka pocházela z revíru Tršice, o obci Tršice se nezmiňuje. Je však možné, že shoda názvů mohla u některých čtenářů vyvolat mylný dojem o místě, kde se událost stala. Po upozornění jednatele MS Tršice - Zákřov autor článku při konzultaci problému potvrdil, že zmíněná lokalita Chlum (revír Tršice) skutečně neleží na území honitby MS Tršice - Zákřov, ale v sousední honitbě.

Redakce

Svět myslivosti na Facebooku