Světový rekord anulován!

 

{mosimage}

00ZAHR

Světový rekord anulován!

Mezinárodní rada pro lov a ochranu zvěře (CIC) se v závěru svého generálního zasedání v Limassolu na Kypru jednoznačně ohradila proti jakýmkoliv formám neetické manipulace se zvěří a s produkcí trofejí. Aktuálním podnětem byla trofej jelena lesního uloveného na podzim loňského roku v Bulharsku (Svět myslivosti č. 1/2006). Trofej byla prezentována jako světový rekord (278,03 b. CIC). Jak se však ukázalo, jelen pocházel z jedné alpské obory, odkud byl převezen do Bulharska a tam „uloven“.

Komise CIC pro výstavy a trofeje vydala stanovisko, v němž uvádí, že na základě výše uvedeného anuluje hodnocení trofeje tohoto jelena, které proběhlo 3. 12. 2005 v německém Traunreutu ad-hoc svolanou komisí. Zdůvodnění: existují jasné důkazy, že s jelenem bylo nakládáno způsoby, které jsou v rozporu s obvyklou praxí a pravidly welfare. Rovněž se prokázalo, že lovec jelena byl při svém lovu v Bulharsku úmyslně podveden.

Zpracováno podle tiskové zprávy CIC ze dne 5. 5. 2006, red.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku