Archiv časopisu Svět myslivosti

Svět myslivosti č. 09/06

Ze zahraničí

 

00ZAHR

Ze zahraničí

Myslivci školí mládež

Časopis Lowiec polski ve spolupráci s Národním fondem ochrany životního prostředí, státními lesy a Ústředním výborem Polského mysliveckého svazu zorganizoval v r. 2005 velmi úspěšnou akci „Oživme polnosti 2005“. Cílem bylo zalesňování pasek a vysazování nebo rekonstrukce již založených remízků.

STARÉ ZLATÉ ČASY

 

00CASY

Staré zlaté časy

Anketa o černé zvěři na Slovensku

Zemský myslivecký svaz Čs. M. J. na Slovensku se připravuje na anketu o černé zvěři. Je to časová otázka, ale nepopulární. Na Podkarpatské Rusi byla pořádána anketa o černé zvěři v r. 1930. Jediná to anketa toho druhu, první snad vůbec na celém světě. Výsledek ankety byl shrnut v č. 4. – 1935 časopisu Lovec.

Myslivost a fauna na některých méně známých filatelistických materiálech - Ochrana přírody - Draví

 

{mosimage}

00ZAJ

Myslivost a fauna na některých méně známých filatelistických materiálech  - Ochrana přírody - Draví ptáci (2003)

Poslední emise r. 2003 s motivy přírody – Ochrana přírody – Draví ptáci – se autorovi námětu příliš nepovedla. Těla luňáka červeného, sokola stěhovavého a orla nejmenšího jsou strnulá, nepřirozená a siluety málo zřetelné. Poněkud lepší jsou kresby třech FDC zachycující hnízdící páry dravců s mláďaty – motáka pilicha, ostříže lesního a orlíka krátkoprstého. Ale i těm lze vytknout zoologickou nepřesnost. Katalogová cena tří CM je 27,- Kč a tří FDC 53,50 Kč. Jednoduchá kresba razítek zachycujících při lovu jestřába, sokola a orlovce je asi tím nejlepším z celé emise.

Nenaplněný sen

 

00LEC

Nenaplněný sen

Jan Hofmeister

Jak velké bylo mé překvapení, když jsem si vloni přečetl své jméno ve Světě myslivosti: Jan Hofmeister z Horšovského Týna vyhrává ve velké předplatitelské soutěži Světa myslivosti odstřel jelena 1. věkové třídy v honitbě Krušnohorských lesů, a. s. Čtenáři – myslivci – určitě pochopí, jakou obrovskou radost má z této výhry mladý člen mysliveckého sdružení, v jehož honitbě tato nádherná zvěř nežije. Ve 22 letech dostat povolenku na svého prvního jelena! Věřte, je to nádherný pocit.

Dobrou chuť

 

00CHUT

Dobrou chuť

Daňčí  závitky

Čtyři plátky daňčí nebo jelení zvěřiny á 120 g, 100 g plátkové anglické slaniny, čtyři plátky šunky, dvě sterilované okurky, dvě lžíce oleje, jedna větší cibule, dvě lžíce másla, sůl, mleté divoké koření, dvě lžíce kečupu, hladká mouka.

ŘÁDKOVÁ INZERCE

 

00ANK

Řádková inzerce

Lovečtí psi - PRODEJ

Alpská braka jezevčíkovitá – štěňata, odběr koncem srpna. Tel.: 603 973 474

Anglický bulteriér – štěňata, O: 7x CACIB, 5x CAC. M: res. CACT. Odběr 10/06. Tel.: 775 692 325

Border teriér – štěňata s PP po O: Ully Fleret Moravia, M: Courtney z Torny. Oba výborní, ZN a BZ, hlasití. Odběr ihned, Bučovice. Tel.: 737 461 852

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku