Sokolníci lovili kolem Drozdova

 

00SOK

Sokolníci lovili kolem Drozdova

Pavel Moulis

Zajímavou akci mohli v nedávné době navštívit obyvatelé Drozdova na Berounsku. Sokolnické středisko Rokycany ve spolupráci s tamními myslivci uspořádalo již tradiční sokolnické setkání, spojené s lovem drobné i spárkaté zvěře. Lovecká chata Mysliveckého sdružení Holý vrch Drozdov přivítala přes 20 dravců s jejich pány – sokolníky, kteří zcela jistě nelitovali své účasti. Stejně tak nelitovala i početná korona, doprovázející sokolníky s jejich loveckými dravci a psy. K vidění byli orli skalní, jestřábi lesní, sokoli stěhovaví a rarozi velcí. Pouze kladně hodnotili účastníci letošní sokolnické setkání v Drozdově, které v mnohém předčilo i jiné sokolnické akce konané v letošním roce.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku