S TourNavigatorem bez obav do terénu

Pro potřeby mapování nebo orientace v terénu se dnes již zcela běžně využívají navigační přístroje. Dosud byla nabídka omezena převážně na jednoúčelové navigátory, v nichž lze zobrazit výhradně vektorové mapy. Vzhled takto zobrazovaných map značně pokulhává za klasickými papírovými mapami. V poslední době se však výrobci díky rostoucí rychlosti procesorů a kapacitě pamětí začínají přiklánět k využití rastrových map, které svým vzhledem přesně odpovídají požadavkům uživatelů.

Firma NAVISAT Stadler vyvinula ve spolupráci s největším mapovým vydavatelstvím SHOCart aplikaci TourNavigator, založenou na vizuální kvalitě rastrových map. Aplikace je určena pro minipočítače PDA a pro mobilní telefony. Je unikátní rozsahem, flexibilitou a kvalitou mapového pokrytí a nabízenými funkcemi. Stále se rozšiřující kompatibilita nejen s minipočítači, ale i s jednoúčelovými navigacemi, je dostatečným předpokladem k tomu, aby tato aplikace nalezla své místo na evropském trhu s navigacemi a digitálními mapovými podklady.
TourNavigator využívá díla SHOCart, konkrétně exkluzivní mapový komplet České a Slovenské republiky v měřítku 1:50 000 nebo 1:75 000 ve vysokém rozlišení. K dispozici je řada vyhledávacích databází, mezi nimi např. databáze rozcestníků, měst, obcí, pevností, letišť, hradů a zámků atd. Turisticky atraktivní území jsou ve zvláště vysokém rozlišení. Aplikace umožňuje plánovat trasy a navigovat po nich, zaznamenávat úseky, vytvářet vlastní body. Potřebujete-li mapovat terén včetně  fotodokumentace, lze velmi výhodně párovat pořízené fotografie přímo s mapou.
Výhodou je, že není třeba provádět instalace. Do přístroje stačí vložit kartu, na níž je produkt dodáván, a můžete navigovat.
Každý uživatel si může vytvořit své mapy a nabídnout je dalším uživatelům. Jde o naprosto otevřený systém. Na stránkách www.tournavigator.cz lze získat přístup k mapovému souboru, umožňujícímu sdílení mapových podkladů s ostatními uživateli TourNavigatoru. Otevřením stránky TourNavigatoru získá uživatel možnost zdarma stahovat vybrané mapy stejně jako databáze vytvořené jinými uživateli. Samozřejmostí je on-line přístup k aktualizacím map SHOCartu, a to zdarma v rámci jedné ovládací verze.
TourNavigator uvítají zejména lidé pohybující se často v terénu, pro něž dosud nabízené turistické navigátory nebyly ideálním řešením. Ocení jej sportovci, turisté, nebo např. příznivci geocachingu (hra spojující prvky turistiky a sportu, při níž se vyhledává skrytý objekt pomocí navigačního systému GPS, pozn. red.). A samozřejmě i myslivci a lesníci.

Kontakt: NAVISAT Stadler, s. r. o., Bystrá 1730, 193 00 Praha 9,
tel./fax: 281 924 530, www.navisat.cz


LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku