Špičková lovecká optika na Hanesově mlýně

Ing. Dalibor Pačes

Firma ARMS-CZ, a. s., se sídlem v Humpolci zorganizovala na pátek 14. září t. r. velkou předváděcí akci optiky značek Zeiss, Swarovski, Leica a Docter. Místem konání bylo příjemné prostředí penzionu Hanesův mlýn u obce Štoky na Havlíčkobrodsku. Účastníci měli možnost vyzkoušet si více než 60 nejrůznějších optických přístrojů uvedených značek.

PRŮBĚH PŘEDVÁDĚCÍ AKCE
Upozornění na pozvánce vyzývalo účastníky, aby si přinesli vlastní optiku, kterou používají. „Chtěli jsme nabídnout všem účastníkům akce možnost srovnání jejich optiky, již znají, s vystavenými přístroji, aby se mohli „na vlastní oči“ přesvědčit o tom, co v případě nákupu značkové techniky získají,“ přiblížil smysl akce její hlavní organizátor a současně ředitel firmy ARMS-CZ Tomáš Snížek.
Prezentace probíhala volnou formou bez přednášky. Informace k vystaveným optickým přístrojům ochotně poskytovali fundovaní pracovníci firmy ARMS-CZ a zástupci značek Zeiss a Swarovski. První zvídaví návštěvníci přijížděli již po 15. hodině. Většina z nich vytrvala až do podvečerních hodin, kdy se dostavila „druhá vlna“ těch, kteří si chtěli vyzkoušet optiku určenou pro použití za ztížených světelných podmínek.

SORTIMENT LOVECKÉ OPTIKY

Na akci byla představena standardní široká nabídka zboží, které je v současné době v katalozích výše jmenovaných značek. K vidění byla celá řada pozorovacích a zaměřovacích dalekohledů, dálkoměry a přístroje s vestavěným dálkoměrem, monokuláry a teleskopy. Mnohé z těchto přístrojů nevyužívají jen lovci a myslivci, ale také ornitologové, fotografové a běžní pozorovatelé přírody. Zajímavostí byly přístroje pro noční vidění generace 2+ a 3. Hodně návštěvníků se se zájmem zastavilo u teleskopu upevněném na stativu. K přístroji lze pomocí speciálního nástavce připojit digitální fotoaparát a pořízení kvalitního snímku velmi vzdáleného objektu v přírodě (tzv. digiscoping) je „pouhou hračkou“ ...

„AKCE SPLNILA SVŮJ ÚČEL,“

... spokojeně konstatoval Tomáš Snížek. Mnohé účastníky se podařilo přesvědčit o tom, že finanční rozdíl mezi jednotlivými přístroji často v řádech desítek tisíc korun není pouze nežádoucím příplatkem za značku.

Kontakt na firmu ARMS-CZ, a. s.: Komenského 1353, 396 01 Humpolec, tel./fax: 565 534 089, mobil: 602 783 081, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , www.arms-cz.cz


LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku