Sportovní střelba

O putovní pohár MS Chvatliny

Dne 1. září t. r. uspořádalo Myslivecké sdružení Chvatliny (okr. Kolín) soutěž ve střelbě o putovní pohár MS. Soutěžní disciplínou bylo lovecké kolo, místem konání se stala střelnice Sportovně střeleckého klubu MS Kňour Stříbrná Skalice v Hradových Střímelicích. Netradiční, v prudkém svahu postavené lovecké kolo prověřilo dovednost všech zúčastněných střelců. Nejvíce se dařilo Karlu Havlínovi, druhý skončil Martin Šedivý a třetí Aleš Beran.

Střelci si po soutěži vyzkoušeli i disciplíny americký trap a zajíc na průseku. Pro většinu z nich to byla praktická příprava na blížící se podzimní hony.
Za příjemně prožitý den v pěkném prostředí patří poděkování provozovatelům střelnice.
Text a foto Karel Hetzendorf

Velká cena Zebína

VII. ročník Velké ceny Zebína proběhl 30. září t. r. na střelnici Okresního mysliveckého spolku ČMMJ Jičín pod kopcem Zebín. Za krásného počasí se soutěžilo v brokové střelbě na trapu 3x25 terčů a ve střelbě z malorážky na terč běžící lišky, a to v kategoriích senioři, veteráni, junioři, juniorky a ženy. Na trap se přihlásilo 45 závodníků (senioři navíc stříleli finálovou položku 25 terčů), na střelbu z malorážky 31 střelců.
Vítězem na trapu v kategorii senioři se stal Zdeněk Chaloupský z Psinic (70/21/1), druhé místo obsadil Jiří Maleček z Kolína (70/21), třetí skončil Jaromír Jabůrek z Hradce Králové (68/20). V kategorii veteráni bylo pořadí následující: 1. Petr Kočí z Mimoně (68), 2. Jaroslav Moravec ze Solnice (66), 3. Jiří Rosenbaum z Kolína (63).
Z juniorů byl první Zdeněk Kutmon z obce Pševes, druhé místo obsadil Tomáš Knap ze Syřenova. Ve střelbě z malorážky zvítězil ing. Josef Kraus z Lomnice nad Popelkou (94) před Josefem Erbenem z Máslojed (87) a Václavem Samkem z Rychnova nad Kněžnou (84). V kategorii junioři získal prvenství Dominik Šimek z Vidochova (70), druhé místo obsadil Tomáš Knap ze Syřenova (69) a třetí Jakub Ticháček z Nové Paky (33). V kategorii ženy a juniorky zvítězila Zuzana Erbenová z Máslojed, druhá byla Gabriela Krausová z Lomnice nad Popelkou a třetí Alena Kovářová z Nymburka.
Text a foto Joker

 

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku