Rarita roku 2008 – V. kolo

Soutěž Rarita roku 2008 se pomalu blíží k závěru. Počátkem září hodnotila naše porota celkem 24 trofejí přihlášených do předposledního soutěžního kola. Za pozornost stojí, že první tři místa obsadily trofeje srnců ulovených v letošním roce. Že by stěny loveckých pokojů našich čtenářů již „nevydaly“ do příštího kola žádnou abnormální trofej …? VÝSLEDKY V. KOLA
Vcelku suverénní vítězkou V. kola se ziskem 56 bodů stala trofej Čestmíra Petera z Olomouce. Jde o podobnou trofej, jako byla ta, jež zvítězila v minulém kole. Parůžky silného nerovného dvanácteráka byly předběžně ohodnoceny na 138,9 b. CIC! Uvidíme, jak dopadne jejich souboj s ostatními vítěznými trofejemi minulých kol ve Velkém finále. Dvě trofeje skončily v aktuálním kole se shodným bodovým ziskem (50 bodů) na druhém a třetím místě. Jde o trofeje Jiřího Dundáčka z Havlíčkova Brodu a Jana Kučery ze Srnové (okr. Vsetín).
Lovec vítězné trofeje získává cenu redakce – knihu Abnormální parůžky. Majitelům deseti nejlepších trofejí V. kola bude zaslán pamětní certifikát o účasti jejich trofeje v soutěži.

VÍTĚZNÁ TROFEJ ČTENÁŘŮ ZA MĚSÍC ZÁŘÍ
Od středy 10. září (od 14:00 hodin) byly fotografie všech přihlášených trofejí zveřejněné na internetových stránkách www.silvarium.cz/svetmyslivosti, kde bylo možné prohlédnout si každou trofej na zvětšeném snímku a pomocí SMS zprávy zaslat vybrané trofeji hlas (viz soutěžní pravidla). Hlasování bylo ukončeno ve středu 17. září ve 14:00 hodin. Po ukončení hlasování byly sečteny zaslané SMS zprávy a podle počtu sestaveno pořadí. Trofej s nejvyšším počtem hlasů se stala „Vítěznou trofejí čtenářů za měsíc září“. Z došlých SMS zpráv byly vylosovány tři, jejichž odesílatelé obdrží některou z cen věnovaných redakcí.
Podle stejného klíče probíhá hlasování SMS zprávami v každém kole. Pokud si chcete v každém kole prohlédnout všechny přihlášené trofeje a zapojit se do hlasování, je nezbytně nutné bedlivě sledovat internetové stránky www.silvarium.cz/svetmyslivosti, jsou po každé z uzávěrek zveřejněny snímky přihlášených trofejí!
V zářijovém kole nejvíce čtenářů zaujala (stejně jako členy poroty) trofej Čestmíra Petera (62 % hlasů). Čtenářské hlasování tedy jen potvrdilo verdikt poroty o postupu této trofeje do Velkého finále. Druhé místo patří trofeji Jana Kučery (19 % hlasů). Na třetím místě skončila trofej Marka Lockera (15 % hlasů).
Z došlých SMS byli vylosováni a ceny získávají P. Faksová z Olomouce-Slabonína (Lovecká kronika), M. Dvorský z Bohuňovic (kniha Život s jeleny) a P. Bareš ze Šternberka (tričko Světa myslivosti).

UZÁVĚRKA POSLEDNÍHO KOLA JE ZA DVEŘMI!
Pokud chcete svoji raritní trofej přihlásit do soutěže, neváhejte a pošlete nám fotografii. Před námi je již pouze poslední kolo základní části soutěže! Samozřejmě můžete přihlásit trofejí více. Uzávěrka říjnového kola je již 8. října 2008!

Sledujte soutěž na www.silvarium.cz/svetmyslivosti!


CENY VĚNOVANÉ HLAVNÍMI PARTNERY

1. cena – pro absolutního vítěze soutěže Rarita roku 2008: lov kamzíka v Rakousku v r. 2009 – věnovala firma Swarovski Optik
2. cena – pro soutěžícího na druhém místě: lov srnce II. nebo III. věkové třídy v honitbě Ralsko v r. 2009 – věnovaly Vojenské lesy a statky ČR, s. p.
3. cena – pro soutěžícího na třetím místě: lovecká dýka – věnovala firma Mikov, s. r. o.

Uzávěrky pro zasílání trofejí do jednotlivých kol:
6. kolo – zasílejte do 8. 10. 2008 (Svět myslivosti č. 11/2008)


Pravidla soutěže najdete na www.silvarium.cz/svetmyslivosti

Pořadí V. kola soutěže Rarita roku 2008
1. Čestmír Peter, 19. 8. 2008, MS Karpaty Oskava (okr. Šumperk), 4 roky, 56 bodů
2.–3. Jiří Dundáček, 3. 8. 2008, MS Mezilesí-Knyk (okr. Havlíčkův Brod), 6 let, 50 bodů
2.–3. Jan Kučera, 10. 6. 2008, MS Srnová (okr. Vsetín), 6 let, 50 bodů
4. Bohuslav Gabčan, 1979, MS Tetčiněves (okr. Litoměřice), 7 let, 48 bodů
5. –6. Václav Grossman, 25. 7. 2004, MS Háj Lešná u Valašského Meziříčí (okr. Vsetín), 5 let, 47 bodů
5. –6. Rostislav Novák, 22. 7. 2008, MS Stupešice (okr. Znojmo), 6 let, 47 bodů
7. Vojtěch Hader, srpen 1978, MS Luha Velké Opatovice (okr. Blansko), 9 let, 46 bodů
8. Vojtěch Hader, 16. 8. 2004, MS Luha Velké Opatovice (okr. Blansko), 4 roky, 45 bodů
9.–10. Karel Dachovský, 26. 7. 2006, MS Lověna Chrast (okr. Chrudim), 3 roky, 42 bodů
9.–10. Marek Locker, 2. 8. 2007, MS Skalka Polepy (okr. Litoměřice), 5 let, 42 bodů

Posílejte nám snímky svých zajímavých úlovků a trofejí veškeré zvěře! Přispějte do nově vznikající rubriky!

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku