Archiv časopisu Svět myslivosti

Svět myslivosti č. 07/04

Vzniká ústřední hodnotitelská komise Ministerstva zemědělství ČR

 

{mosimage}

00HON

Vzniká ústřední hodnotitelská komise Ministerstva zemědělství ČR

Ing. Jiří Pondělíček, Ph.D.

Ministerstvo zemědělství ČR je povinno podle § 58, písm. f) zákona č. 449/2001 Sb., o myslivosti, ve znění pozdějších předpisů ustanovit ústřední hodnotitelskou komisi trofejí na ohodnocování význačných trofejí. Ve dnech 5. a 6. června t. r. byli v Brně proškoleni a přezkoušeni navržení členové této komise.

Muzeum lovu a přírody v Paříži

 

{mosimage}

00HON

Muzeum lovu a přírody v Paříži

Ing. Zdeněk Auerswald

Při mé poslední cestě do Paříže jsem navštívil tamní muzeum lovu a přírody a byl jsem mile překvapen jeho uspořádáním a bohatostí exponátů.

 

Pozorovací a zaměřovací optika v nabídce firmy Zálesák

 

{mosimage}

00PRED

Pozorovací a zaměřovací optika v nabídce firmy Zálesák

O firmě Zálesák z Horažďovic, kterou vlastní manželé Bučokovi, jsme již letos jednou psali. Ve Světě myslivosti č. 5 se čtenáři mohli dozvědět, jakými změnami tato firma, která se v poslední době dostává stále více do podvědomí myslivecké a střelecké veřejnosti, prošla. V tomto článku vynecháme informace o aktuálním sortimentu loveckých a sportovních zbraních, jichž firma Zálesák nabízí ve své prodejně pestrou škálu, a budeme se věnovat neméně zajímavému zboží - pozorovací a zaměřovací optice.

Z NAŠICH HONITEB

 

{mosimage}

00HON

Z NAŠICH HONITEB

Přehlídka trofejí z okresu Litoměřice

Ve dnech 20. a 21. 5. t. r. proběhlo hodnocení trofejí zvěře ulovené v uplynulém mysliveckém roce v okrese Litoměřice. Trofeje byly vystaveny na přehlídce, která se konala na litoměřickém výstavišti ve dnech 22. - 23. 5. souběžně s mezinárodní výstavou psů Nord Bohemia Canis.
 

ZE ZAHRANIČÍ

 

{mosimage}

00ZAHR

ZE ZAHRANIČÍ

Lov medvědů na Slovensku
Počet medvědů se na Slovensku odhaduje nejméně na 800 kusů. Ročně se k odstřelu nabízí 30 až 50 medvědů. Doba lovu je od 1. června do 30. listopadu. Jen třetina ulovených medvědů dosahuje hmotnosti přes 100 kg, přičemž nejtěžší váží okolo 350 kg. Škody působené medvědy hradí stát.
Der Anblick, 3/2004, Rš

STARÉ ZLATÉ ČASY

 

{mosimage}

00CASY

STARÉ ZLATÉ ČASY

Lístkování
Přiblížila se doba říje srnčí zvěře a do všech lovců vjel nový život. Puška, vábnice, kupované nebo vlastnoručně zhotovené, všecko dává se do pořádku se zvláštním radostným rozčilením, neboť vedle jarního tahu sluk je doba lístkování po dlouhé zimě zase počátek opravdového lovu, čekaného s nevýslovnou touhou. Mnohý lovec má pev-nou naději, že na vábení dostane hlavního srnce, chytráka, který se mu loni na šoulačce dovedl vždycky vyhnouti, ba při nadháňce dovedl se i z leče vytratiti, vábení však jistě neodolá. Není to však tuze jisté. 

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku