Archiv časopisu Svět myslivosti

Svět myslivosti č. 11/07

Sauer S 303

Ing. Horymír Virgl testuje nový model poloautomatické kulovnice od firmy Sauer

Na letošní výstavě sportovních a loveckých zbraní IWA v Norimberku představila firma Sauer novou poloautomatickou kulovnici. Tuzemský dovozce této značky, firma Kettner z Brna, má v současné době k dispozici první model této řady.

Ranivé účinky střely ve vztahu k její hmotnosti a rychlosti

František Řehoř

Pro své vynikající parametry patří ráž .308 Win. mezi nejrozšířenější lovecké ráže u nás. Její oblibě napomáhá široký výběr střeliva nejrůznějších značek, včetně nábojů domácího výrobce Sellier & Bellot. Nabídka deseti různých nábojů s rozdílnými druhy střel, jež najdeme ve firemním katalogu, potvrzuje univerzálnost ráže a jistě uspokojí i náročného lovce.

Otevření firemní prodejny Meindl v Praze

NR

Jediná firemní prodejna obuvi značky Meindl v ČR zahájila provoz letos v květnu v Praze. Její oficiální otevření se uskutečnilo 20. září za přítomnosti Larse Meindla, člena 11. generace známého obuvnického rodu Meindl. Prodejnu najdete v Praze 5 na Lidické 1. Je určena běžným zákazníkům, ale slouží též jako vzorkovna pro obchodníky, kteří mohou některé modely vidět, aniž by museli cestovat po výstavách v Evropě.

Za daňky do Oborského dvora

Ing. Dalibor Pačes

Seriál o našich oborách se v podobě, v níž vychází od r. 2002, pomalu chýlí ke konci.  Předposlední obora, kterou si představíme, se rozkládá v Jihomoravském kraji nedaleko Boskovic. Název Oborský dvůr dostala podle původního zemědělského statku, v jehož blízkosti leží. Stejně jako boskovický hrad a zámek patří obora s chovem daňčí zvěře k majetku rodu Mensdorff-Pouilly.

Z našich honiteb 11/2007

Srnčí zvěř v našich honitbách

Josef Drmota, Zdeněk Kolář, Jiří Zbořil: Srnčí zvěř v našich honitbách. V r. 2007 vydalo nakladatelství Grada, Praha. Rozsah 251 stran, 141 ilustrací. Prodejní cena 289 Kč.

Jenom žádné úrazy! (II.)

Vladimír Paulišta

V říjnovém čísle Světa myslivosti jsem popsal tři příběhy, v nichž hrál hlavní roli úraz při lovu. Historek, které jsem v této souvislosti zažil, je samozřejmě více. Protože bezpečnosti na honech není nikdy dost, dovoluji si po dohodě s redakcí připojit další dva příběhy a navíc krátké zamyšlení na téma bezpečného provozování myslivosti.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku