Archiv časopisu Svět myslivosti

Svět myslivosti č. 03/05

Staré zlaté časy

 

{mosimage}

00CASY

Staré zlaté časy

Noktoskop Přístroj k střílení v noci
Opět jednou sensační novinka; vynález rakouského důstojníka Danningera. Slibuje se, že nahradí všechny dosavadní mušky k míření za soumraku a umožní i bez míření třeba za úplné tmy bezpečné zasažení záměrného bodu.

Dobrou chuť

 

{mosimage}

00CHUT

Dobrou chuť

Ing. Ondřej Kozub

Zvěřina v naší kuchyni

Zvěřina vždy byla a stále je vítaným obohacením našeho jídelníčku.
Má svou specifickou chuť a vůni. Nechceme-li ji znehodnotit neodbornou přípravou, měli bychom zachovávat určité postupy její úpravy. Každá hospodyně či muž v kuchyni však neví, jak ze zvěřiny připravit lahodný pokrm. V naší nové rubrice nazvané zcela jednoznačně "Dobrou chuť" vám budeme postupně přinášet zajímavé recepty zvěřinové kuchyně. Pomoc při přípravě rubriky nám přislíbil Karel Palán, majitel hostince U Palánů v Havlíčkově Brodě-Perknově.

František

 

{mosimage}

00LEC

František

Ing. et ing. František Bezděk

Spisovatel Jaroslav Hašek by mi možná prominul, kdybych také začal jeho větou: "Tak nám zabili Ferdinanda!", od níž se odvíjí děj díla přeloženého snad do 40 nejrůznějších jazyků. Pokud v onom zastřelení následníka trůnu vidíte jen příčinu válečného konfliktu a důvod rozpadu Rakouska - Uherska, troufám si tvrdit, že k sarajevskému atentátu nemuselo vůbec dojít, kdyby se přibližně v té době neodehrávalo na jiném místě něco pro světové dějiny tak zdánlivě bezvýznamného, jako je venkovská svatba

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku