Archiv časopisu Svět myslivosti

Svět myslivosti č. 04/04

Z NAŠICH HONITEB

 

{mosimage}

00HON

Z NAŠICH HONITEB

OREL SKALNÍ NA VYŠEBRODSKU
Pravděpodobně z nedalekých rakouských Alp se do jižní části okresu Český Krumlov zatoulal mladý samec orla skalního. Opakovaně byl pozorován v první polovině ledna letošního roku v okolí Rožmberka nad Vltavou lesním personálem společnosti Agrowald Rožmberk, s. r. o., a Lesní správy LČR Vyšší Brod. 

ZE ZAHRANIČÍ

 

{mosimage}

00ZAHR

ZE ZAHRANIČÍ

USA: stavy jelenců prudce stoupají
Michiganská univerzita přichází s tvrzením, že už několik let prudce stoupají stavy jelenců běloocasých a někde dosahují výše až 16 kusů na 100 ha. Příčinou je nedostatečný zájem o lov.
Jäger, 5/2003, Rš

STARÉ ZLATÉ ČASY

 

{mosimage}

00CASY

STARÉ ZLATÉ ČASY

Postavení medvěda (Ursus arctos L.) v lesní ochraně
Řádky tyto mají za účel oceniti správně poměr medvěda k lesníku-pěstiteli a ochranáři a vyvrátiti některé mylné názory, které o tomto savci v lesnické vědě panují. (Vide Hess-Beck, Der Forstschutz).

Okresní myslivecké spolky na internetu?

 

{mosimage}

00INT

Okresní myslivecké spolky na internetu?

Ing. Ondřej Kozub

Zatím jen první vlaštovky

V tomto dílu našeho seriálu jsme se zaměřili na prezentace okresních mysliveckých spolků ČMMJ. Každého návštěvníka internetu hledajícího související informace zřejmě nejdříve napadne hledat odkazy OMS na oficiálních stránkách ČMMJ (www.cmmj.cz). Ke svému úžasu jsem tam však našel odkazy na stránky pouhých čtyř OMS, přestože jich funguje celkem 84. Nutno konstatovat, že jedny ze stránek jsou navíc nefunkční. Současně je třeba říci, že některé OMS stránky sice mají, ale ty nejsou propojeny s ústředním webem ČMMJ (jde např. o OMS Kutná Hora, Klatovy a Rakovník). V tomto případě by bylo vhodné v rámci zjednodušení zajistit provázanost.

LMDA lesnický a myslivecký digitální archiv

Digitální archiv časopisů

Archiv časopisů Svět myslivosti od roku 2000 je nyní k nalezení na adrese: lmda.silvarium.cz

Zpracovaná data lze prohlížet v digitální knihovně prohlížeče Kramerius 5, který je standardem národních knihoven. Data budou postupně doplňována s určitým zpožděním oproti aktuálnímu vydání.

Každý návštěvník může zdarma využívat pro vlastní (nekomerční) potřebu data LMDA pro vyhledávání informací obsažených v digitalizovaných titulech.

Svět myslivosti na Facebooku